0

خودروی بنتلی کورنیش ۱۹۳۹ توسط دپارتمان مولینر بازسازی شد

دسته بندی ها : اخبار, دنیای خودرو ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ mehranartoor10

بازسازی خودری کلاسیک کورنیش ۱۹۳۹ به دست مولینر

به گزارش اخبار خودرو ، دپارتمان مولینر به عنوان بخشی از شرکت بنتلی، اقدام به بازسازی کامل نمونه‌ای از بنتلی کورنیش ۱۹۳۹ کرده است، خودرویی که در جریان جنگ جهانی دوم در فرانسه در اثر بمباران آسیب دیده و برای سال‌های طولانی به حال خود رها شده بود. خودروی اصلی در سال ۱۹۳۹ و در جریان بررسی‌های جاده‌ای تصادف کرده و از کار افتاد. پس از این اتفاق، شاسی خودرو به محل کارخانه بنتلی در Derby بازگردانده شد اما بدنه خودرو که در محلی جداگانه نگهداری می‌شد، در جریان بمباران آن منطقه نابود شد. بنتلی کورنیش که به عنوان نسخه قوی‌تر از مدل MkV شناخته می‌شود را می‌توان خودرویی در حدفاصل تایپ R کانتیننتال و مدل کوپه Embiricos 4¼ Litre دانست. تمامی این ویژگی ها خودروی بنتلی کورنیش ۱۹۳۹ کلاسیک را به یک خودروی منحصربه فرد و دوست داشتنی تبدیل میکند. 

به گزارش اخبار خودرو ، پروژه بازسازی این خودرو در سال ۲۰۰۱ و توسط کارآموزان بنیاد یادمان WO بنتلی و همچنین بنیاد یادمان سر هنری رویس کلید خورد ولی در فوریه ۲۰۱۸ به محل کارخانه انتقال یافت. مدیر بنتلی یعنی آقای Adrian Hallmark در سال ۲۰۱۹ از مولینر درخواست کرد که این پروژه را به پایان برساند تا نتیجه نهایی در جشن صدمین سالگرد بنتلی به معرض نمایش گذاشته شود.

خودروی بنتلی کورنیش 1939 اخبار خودرو

عملیات های بازسازی بر روی خودروی بنتلی کورنیش کلاسیک

پنل‌های بدنه توسط متخصصان مولینر و با دست فرم داده شدند. پس از آن و با استناد بر مدارک موجود، ساعت‌ها وقت صرف شد تا رنگ «امپریال مارون» که به عنوان پوشش رنگ خودروی اصلی دیده می‌شد، دوباره‌سازی شود و روی بدنه خودروی بنتلی کورنیش ۱۹۳۹ قرار گیرد. تیم طراحی پس از تحقیقات تاریخی موفق شدند صندلی‌ها و پوشش داخلی درها را در نرم‌افزار CADطراحی نمایند. پوشش کف و صندلی‌های خودرو نیز دقیقاً مشابه با آنچه در خودروی اصلی وجود داشته، بازسازی شده است. همانند خودروی اصلی، برای ساخت نواحی داخلی دور پنجره‌های جانبی از چوب استفاده شده است. جلوپنجره خودرو در نرم‌افزار CAD طراحی شده و پس از آن در مدت زمان سه ماه توسط متخصصان فلزکاری و به صورت دست‌ساز ساخته شده است.

نمونه اصلی خودروی بنتلی کورنیش ۱۹۳۹ به سفارش راننده یونانی مسابقات اتومبیلرانی یعنی André Embiricos ساخته شده بود. وی خواستار خودرویی اسپرت با برند این کمپانی بود که براساس شاسی ۴¼ Litre ساخته شده باشد. بدنه خودرو توسط Georges Paulin طراحی و توسط شرکت فرانسوی Pourtout ساخته شد. قرار است بنتلی کورنیش دوباره متولد شده در ماه سپتامبر و در Salon Privé به معرض نمایش درآمده و پس از آن به محل موزه شرکت بنتلی انتقال یابد.

خودروی بنتلی کورنیش 1939

mehran rajabzadeh
mehranartoor10

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان پی دی اف کار

    با عضویت در خبرنامه ویژه پی دی اف کار از آخرین مطالب و تخفیف های سایت باخبر شوید!