0

رییس سازمان ملی استاندارد گفت: کیفیت بنزین علت آلودگی هوا نیست

دسته بندی ها : اخبار, دنیای خودرو ۱۱ آذر ۱۳۹۸ امیر مهدی قدیری

کیفیت بنزین عامل آلودگی هوا نیست

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت : آزمایش های سازمان ملی استاندارد و دیگر سازمان های مرتبط و مسئول نشان داده بنزین تولیدی کشور از نظر کیفی هیچ مشکلی ندارد و نمی توان کیفیت بنزین را به عنوان عامل آلودگی هوا یاد کرد.

نیره پیروز بخت در رابطه با آلودگی این روز های هوای پایتخت و کلانشهرها افزود : آن چه این روزها به تشدید آلودگی هوای پایتخت دامن زده است، پدیده وارونگی هوا می باشد ، هرچند همانطور که بارها اعلام شد، عمده خودرو هایی که اکنون در کشور تردد می کنند، قدیمی اند و چنانچه بنزین با کیفیت دریافت کنند، به آلایندگی خود ادامه خواهند داد.

 

بنزین عامل آلودگی هوا

 

وی ضمن انتقاد از چگونگی استفاده از خودرو در کشور، افزود : هرچند بخشی از این موضوع به کمبود وسایل حمل و نقل عمومی مربوط می شود ، اما باید فرهنگ عمومی استفاده از خودرو تغییر کرده و مردم در طول روز از ‌ وسایل نقلیه شخصی به کرات استفاده نکنند.

پیروزبخت یادآور شد :‌ تمهیداتی از نهم آذر ماه جاری اندیشیده شده است از جمله تعطیل شدن مدارس و اجرای طرح های زوج یا فرد ، همچنین بهبود شرایط جوی، موجب کاهش سطح آلاینده ها در سطح پایتخت شد.

وسایل نقلیه قدیمی عامل تشدید فرایند وارونگی هوا

وی همچنین با اشاره به قدیمی بودن اکثر کامیون های مورد استفاده در ناوگان حمل و نقل، اظهار داشت : تردد این وسایل نقلیه دودزا به‌ ویژه در ساعات شب، موجب تشدید آلودگی هوا شده و پدیده وارونگی هوا بیشتر نمایان خواهد شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران خاطر نشان کرد :‌ خروج چهار نوع خودرو شامل سه مدل پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید که به دلایل زیست محیطی و ایمنی و با تصمیم شورای عالی استاندارد اتفاق افتاده است، که این امر از میزان آلایندگی‌ها خواهد کاست.

مطابق مصوبه ۱۸ آبان شورای عالی استاندارد، تولید پراید و پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس از خرداد سال ۱۳۹۹ متوقف می شود.

امیر مهدی قدیری
امیر مهدی قدیری

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان پی دی اف کار

    با عضویت در خبرنامه ویژه پی دی اف کار از آخرین مطالب و تخفیف های سایت باخبر شوید!