0

واردات اتوبوس‌ های هیبریدی چقدر واقعی است؟

دسته بندی ها : اخبار, دنیای خودرو ۸ دی ۱۳۹۸ ابوالفضل فردوسی

فعلا خبری از واردات خودروهای هیبریدی در کشور وجود ندارد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از ارسال نامه برای واردات اتوبوس‌ های هیبریدی خبر داد و گفت: واردکنندگان برای کمک به محیط زیست و کاهش آلایندگی‌ های هوا به دولت پیشنهاد واردات اتوبوس‌ های هیبریدی را دادند اما هنوز پاسخ مثبتی دریافت نکرده‌ اند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ ای برای واردات خودروهای هیبریدی و کاهش میزان آلودگی‌ های هوا وجود دارد یا خیر؟ گفت: فعلا خبری از واردات خودروهای هیبریدی، در کشور وجود ندارد و همچنین بحث واردات خودرو در بودجه سال ۹۹ دیده نشده است. در بحث آلودگی هوا مهمترین موضوع این است که خودروهای سواری سهم کمتری در افزایش آلایندگی‌ ها دارند.

مهدی دادفر افزود: در حال حاضر اکثر آلودگی هوا در کلان شهرها مربوط به اتوبوس، کامیون و خودرو است. یعنی سهم خودرو در این آلایندگی‌ ها کمتر از حمل و نقل عمومی است.

اتوبوس‌ های هیبریدی

او با اشاره به پیشنهاد واردکنندگان خودرو درخصوص واردات اتوبوس‌ های هیبریدی اظهار کرد: انجمن واردکنندگان برای کمک به محیط زیست و کاهش آلایندگی‌ های هوا به دولت پیشنهاد واردات اتوبوس‌ های هیبریدی را دادند اما فعلا از دستگاه‌ های مسئول واکنشی مبنی بر واردات یا عدم واردات خودروهای هیبریدی بیرون نیامده است. در حقیقت واردکنندگان نسبت به واردات اتوبوس‌ های هیبریدی اعلام آمادگی کرده‌ اند که فعلا پاسخ مثبتی را شاهد نبودیم.

دادفر با بیان اینکه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: متاسفانه روند از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در کشور تعطیل شده است و افراد مصوباتی که مربوط بر حذف خودروهای فرسوده در سطح کلان شهرها بوده را نادیده گرفته‌ اند.

ابوالفضل فردوسی
ابوالفضل فردوسی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0