0

پیش‌ بینی قیمت خودروی تیبا در سال بعد ، تولید تمام خودروها براساس استاندارد یورو ۵.

دسته بندی ها : اخبار, دنیای خودرو ۲۴ دی ۱۳۹۸ ابوالفضل فردوسی

قیمت خودرویی مانند تیبا احتمالا ۱۰ میلیون افزایش می‌یابد.

اخیرا تولید پراید ۱۳۲ متوقف شد و به گفته مدیرعامل سایپا قرار است تولید مدل‌ های دیگر پراید نیز طی چند ماه آینده متوقف شود. اما بعد از توقف تولید پراید چه بر سر قیمت این خودرو در بازار می‌ آید؟ جایگزین پراید یعنی تیبا چه تغییراتی می‌ کند؟

یک کارشناس حوزه خودرو در مورد توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ اظهار کرد: این که ادعا می‌ شود قرار است تولید خودروهایی مانند پراید و پژو ۴۰۵ متوقف شود قطعا تنش به وجود می‌ آورد. دلیل توقف تولید این خودروها این است که باید یورو ۵ شوند به علاوه اینکه استانداردهای ۸۵ گانه را دریافت کنند. اولا اگر به قیمت امروز این خودروها حساب کنیم قیمت همین پراید نیز بر اثر این ۲ مورد بالا خواهد رفت.

قیمت خودروی تیبا

امیرحسین کاکایی افزود: برای گرفتن استانداردهای جدید نیاز به یک سری از تجهیزات وجود دارد که باعث افزایش قیمت می‌ شود. از طرفی دیگر جایگزین پراید یعنی تیبا ۱۰ میلیون تومان از پراید گران‌ تر است. زمانی که تیبا می‌ خواهد یورو ۵ شود و استانداردهای ۸۵ گانه را دریافت کند حدود ۱۰ میلیون تومان روی قیمت آن می‌ رود. بنابراین با توجه به قیمت‌ خودروی تیبا در روز های جاری حدود ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان گران‌ تر از پراید خواهد شد و سال آینده نرخ آن به ۷۰ میلیون تومان می‌ رسد.

تمام خودروها باید براساس استاندارد یورو ۵ تولید شوند.

وی در ادامه گفت: ارزان‌ ترین خودروی موجود بعد از پراید که می‌ تواند با توجه به ظاهر و ساختار سازه و بدنه استانداردها را پاس کند تیبا است. سال آینده تمام خودروها باید براساس استاندارد یورو ۵ تولید شوند ضمن این که استانداردهای ۸۵ گانه را نیز پاس کنند. البته در این میان باید گفت که این استاندارها را تصمیم گرفتند به صورت ۸۲ گانه اجرا کنند و ۳ مورد از آن‌ ها را قبول کردند که اجرا نشود زیرا واجب نیستند. این موارد باعث می‌ شود قیمت خودروها بالا رود بنابراین به همین دلیل است که کشش بازار برای خودرویی مانند پراید بسیار خوب می‌ شود. به نوعی می‌ توان گفت پراید حکم طلا را پیدا کرده است! پراید نقدشوندگی بالایی دارد و سرمایه‌گذاران به شدت روی این قضیه مانور می‌ دهند.

وی در پایان گفت: قیمت پراید نیز در آینده در بازار بالا خواهد رفت. این مسئله نیز ۲ دلیل دارد که یکی از آن‌ ها مربوط به قیمت ارز است. دیگری نیز به این دلیل است که چون جایگزین پراید یعنی تیبا ۲۰ میلیون تومان گران‌تر خواهد بود بنابراین مردم ترجیح می‌ دهند پراید را خریداری کنند.

ابوالفضل فردوسی
ابوالفضل فردوسی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0