0

فیلم آموزشی سیستم خنک کننده موتور قسمت ۲ (Engine cooling system)

دسته بندی ها : فیلم, موتور خودرو ۳۱ تیر ۱۳۹۸ علی احمدی

فیلم آموزشی سیستم خنک کننده موتور قسمت ۲

توضیحات فیلم:

خودرو های احتراقی همانطور که از اسمشان پیداست با عمل احتراق یک سیکل کامل را انجام میدهند. این احتراق که در سیلندر و کف پیستون اتفاق می افتد باعث ایجاد حرارت میشود و اگر این حرارت کنترل نشود باعث آسیب های جبران ناپذیری میشود. حرارت حاصل از احتراق بنزین در سیلندر ها به قدری زیاد است که در صورت وجود عیب منجربه ذوب شدن پیستون ها میشود. به همین منظور برای موتور های احتراقی سیستم خنک کننده موتور نصب کردند که باعث کاهش دما میشود. این سیستم ها انواع متفاوتی دارند.

برخی از آن ها با هوا خنک میشوند و برخی از آن ها با آب و برخی دیگر نیز با روغن. موتور هایی که با هوا خنک میشوند موتور های کوچک و کم حجمی هستند که بدون نیاز به رادیات و مایع خنک میشوند که به آنها موتور های هوا خنک گفته میشود. برخی از خودرو های قدیمی با استفاده از روغن عملیات خنک کاری را انجام میدادند که این روش هم معایبی داشت. در آخر بهترین مکانیزم برای این سیستم خنک کننده آب بود .

سیستم های خنک کننده آب که در خودرو های دور نصب میشود بهترین گزینه برای این کار است. این سیستم با استفاده از یک فن و رادیات کار میکند و برای در جریان قرار دادن آب از پمپ استفاده میشود. شما در این ویدیو به طور کامل با عملکرد سیستم خنک کاری با آب آشنا میشوید و همینطور میتوانید به صورت کامل عملکرد آن را بی آموزید. همچنین شما میتوانید برای دیدن قسمت یک و قسمت سوم این فیلم روی لینک های آن کلیک کنید.

مشخصات فیلم:

نام فیلم : سیستم خنک کاری موتور قسمت ۲
حجم فیلم : ۲ MB
زبان فیلم: –
زمان فیلم : ۳۳ ثانیه

 

علی احمدی
علی احمدی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان پی دی اف کار

    با عضویت در خبرنامه ویژه پی دی اف کار از آخرین مطالب و تخفیف های سایت باخبر شوید!