0

فیلم آموزشی روش کار سیستم اگزوز (Exhaust System)

دسته بندی ها : فیلم, موتور خودرو ۲ مرداد ۱۳۹۸ علی احمدی

فیلم آموزشی روش کار سیستم اگزوز (Exhaust System)

توضیحات فیلم :

روش کار سیستم اگزوز : بعد از فرآیند تراکم در داخل سیلندر ها عمل احتراق صورت میگیرد که گاز هایی از این احتراق حاصل میشود که باید از سوپاپ دود تخلیه شوند. این گازهای حاصل شده از سوختن بنزین شامل ذرات معلق, گاز CO گاز CO2 گاز NOX و… هستند که اگر کنترل نشوند برای سلامتی انسان ها میتوانند مشکل آفرین شوند. وظیفه کاهش آلایندگی دود حاصل از احتراق را سیستم اگزوز بر عهده دارد که، کار تغییر گاز ها به  گاز های غیر مضر را کاتالیست انجام میدهد. از دیگر وظیفه این سیستم کاهش صدای موتور به صورت چشمگیر است. سیستم اگزوز شامل بخش های مختلفی است از جمله منیفولد خروجی که اولین بخش از سیستم اگزوز میباشد.

اگزوز ها بر حسب توان موتور و دود خروجی آن بر روی خودرو ها نصب میشوند. ممکن است خودرویی دارای چهار اگزوز باشد که نشان دهنده این است خودرو موتوری V شکل دارد و راندمان نسبتا بالایی را داراست. شما در این ویدیو به صورت مرحله به مرحله با عملکرد اگزوز آشنا میشوید و میتوانید این مکانیزم را به خوبی درک کنید. فیلم آموزشی به صورت کاملا واضح و به صورت انیمیشن ساخته شده است تا شما به راحتی بتوانید درک بالایی از آن را داشته باشید.

مشخصات فیلم:

حجم فیلم :۶ MB
زبان فیلم : انگلیسی
مدت زمان فیلم : ۶ دقیقه

 

علی احمدی
علی احمدی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان پی دی اف کار

    با عضویت در خبرنامه ویژه پی دی اف کار از آخرین مطالب و تخفیف های سایت باخبر شوید!